Dzieci Siostry Danieli na wycieczce w Warszawie

Drogie Koleżanki,

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jakie cuda robią Niepokalanki w Wałbrzychu. Działa tam, stworzona przez Siostrę Danielę, Fundacja im Siostry Wandy Garczyńskiej, która prowadzi świetlicę ‘Kuźnia talentów’ dla zaniedbanych dzieci z Wałbrzycha.

Fundacja to:

  • jedna zakonnica i dwie wychowawczynie (na minimalnych pensjach, bo Siostra uważa, że umowy śmieciowe są niemoralne- i ma rację) + małe grono woluntariuszy.
  • 2 sale dla dzieci (Kuźnia Talentów- żeby nie stygmatyzować nazwą). W jednej sala zabaw, w drugiej mini kuchenka (codzienne obiady dla dzieci) + wielgaśny stół do posiłków i odrabiania lekcji + na zewnątrz prosty plac zabaw (z dofinansowania)
  • 4-5 pokoi hostelu, który ma finansować działalność
  • 30-stka dzieci z Wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin (bieda, czasem taka że brak prądu i wody), W wieku od 3 do 15 lat. Każde z problemami. Tyle, że żadne zawiniło temu, że bocian zrzucił je akurat tutaj
  • a istnieją od niecałych 3 lat- bo Siostra Daniela nie mogła patrzeć na nieszczęście dzieci z okolic jej klasztoru. Wtedy pojechałam do Wąłbrzycha na rekolekcje (ja czyli Wasza koleżanka Beata Rudnicka, matura Szymanów 1968)- a Siostra wyszła mi na spotkanie z dwoma psami (wilczur ADHD- podrzutek i BullMastiff – prezent!) z informacją, że właśnie adoptowała 17stoletnią Rokanę i zakłada świetlicę dla dzieci z okolic. AAAAAA!

Od dwóch dni 10tka dzieci z Wałbrzycha jest na wycieczce w Warszawie. Dzięki ofiarności darczyńców udało się zorganizować całkiem atrakcyjny program i dzieci są prze-szczęśliwe:

– we wtorek 18.02 przyjechała grupka 13 osób (3 opiekunów i 10tka dzieci). Szlachetny Anioł wręczył im na Dworcu Centralnym bilety na komunikację miejską, torbę słodyczy i fundusze na wizytę w McDonaldzie. Dzieciaki oniemiały z wrażenia. Dlaczego: bo wcześniej Siostra im mówiła, że pomagają im obcy ludzie, i nie wierzyły a tu proszę! Pojawiła się Anielica we własnej osobie! Potem gromadka ruszyła odpocząć w miejscu noclegu, w szkole Sióstr Niepokalanek na Kabatach. Tam zjadły obiad i zamiast paść ze zmęczenia, przez godzinę szalały na sali gimnastycznej.

– we środę: zamek królewski, starówka, muzeum narodowe (bitwa pod Grunwaldem i lekcja muzealna o królewnach, rycerzach i smokach), potem odpoczynek i regeneracja przy kebabie i … stadion narodowy (więc super radość a właściwie oniemienie)

– we czwartek, Łazienki, centrum nauki Kopernika, i…. grupowy zakup butów w Złotych Tarasach (znów ten sam Szlachetny Anioł poruszył niebo i ziemię i w ciągu 2 dni zgromadził fundusze. Dziś więc koło 16 w Deichmanie w Złotych Tarasach przymierzamy i kupujemy buty! Szok.  A potem Starówka i wizyta w kawiarni, którą zasponsorował kolejny Anioł.

– w piątek –   kino 3D (znów znalazł się Szlachetny Anioł i załatwił sprawę), Teatr Lalka i coś jeszcze- ale już nie pamiętam, bo plan zmienia się z godziny na godzinę. Dzięki Szlachetnym Aniołom! Bo dzwonią, mailują, i załatwiają dzieciom kolejne atrakcje.

– sobota – pakowanie i przejazd na Młociny i jazda do Wrocławia i Wałbrzycha 🙂

 A oto dane Fundacji:

Fundacja Edukacyjna imienia Siostry Wandy Garczyńskiej ( Fundacja Garczyńskiej )

pl. Marceliny Darowskiej 1A, 58-305 Wałbrzych,

tel. +48603669556

e-mail: fundacja(at)niepokalanki.pl

Konto fundacji: PKO B.P. 55102050950000500201522549

https://www.facebook.com/FundacjaEdukacyjna?fref=ts

http://fundacja.niepokalanki.pl/

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s