Dzieciaki z Wałbrzycha wróciły z wakacji

Pewnie pamiętacie akcje zbierania funduszy na wyjazd wałbrzyskich dzieciaków na wakacje nad morze. I pewnie pamiętacie, że się udało! Dzieci pojechały i … już wróciły. 2 tygodnie w Międzywodziu koło Szczecina były podobno bardzo udane.

Ośrodek był nad samym morzem, z prywatną plażą. Para życzliwych ratowników widząc entuzjazm dzieciaków pozwala im być w wodzie od 10 rano do… 10.00 wieczorem. W wolnych chwilach uczyli dzieci pływać.

Plaża to nie tylko opalanie i pluskanie się w wodzie. Były też poszukiwania skarbu. Siostra Daniela zakopała skarb, podzieliła dzieci na drużyny, a każda dostała ‘mapę skarbów’. I było wielkie kopanie! I wielka konsternacja- bo plaża wyglądała już jak kopalnia odkrywkowa, a skarbu nie było. Siostra się w końcu zlitowała – kopcie pod pupą Emilki (pech chciał, że siadła na skarbie!!!)

Była wycieczka do parku miniatur, wypad na kebaba i wspominanie tego przed Stadionem Narodowym podczas lutowej wycieczki do Warszawy. Hitem okazała się wyprawa do wioski Wikingów. Dzieciaki spędziły tam cały dzień i z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w wikingowym życiu (np. żadnych frytek, tylko podpłomyki lub chleb ze smalcem), w warsztatach (garncarstwa, filcowania, używania broni). W dodatku cała obsługa wioski była ubrana stosownie do okoliczności, więc było wrażenie podróży w czasie.

To tylko mały wycinek z atrakcji- po prostu tyle pamiętam z opowieści Siostry Danieli

Były też momenty wzruszające. Dzieci wzbudziły zachwyt obsługi ośrodka ‘takie normalne, sensowne, grzeczne’ . Wymyśliły, że chcą podziękować ratownikom i zrobiły dla nich laurkę, a ci mało się nie popłakali . ‘ coś takiego zdarzyło się nam pierwszy raz!’ .

W trakcie wakacji okazało się, że Damian dostał się do lepszego gimnazjum (to rejonowe to koszmar). Był tak ucieszony i … przerażony, że przyznał się tylko Siostrze Danieli. ‘ale Siostro czy sobie poradzę….?’.

Fotorelację znajdziecie na facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaEdukacyjna?fref=ts

 

 

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s