Nadzwyczajny Walny Zjazd Koleżeńskiego Zjednoczenia Jazłowieckiego

Marta 2W dniu 20 września 2014 r. zebrałyśmy się w Szymanowie na nadzwyczajny Walny Zjazd KZJ, który miał na celu ostateczne przedyskutowanie, ustalenie treści i podjęcie uchwały o zmianie statutu KZJ. Dotychczasowy statut działał od momentu reaktywacji KZJ, tj od roku 1990. Zmiany warunków, w których działamy, jakie nastąpiły od tej pory wymagały dostosowania się do nowych okoliczności.

Liczny udział ( 47 osób) i obecność osobista lub przez osoby upoważnione wszystkich Kół terenowych pokazały, że temat został potraktowany poważnie i nowy statut został uchwalony.

Główne zmiany statutu idą w kierunku większego otwarcia się Zjednoczenia na nowych członków (zniesienie wymogu bycia wychowanką), oraz umożliwienia nowych rodzajów działalności i sposobów pozyskiwania środków przy jednoczesnym pozostawieniu podkreślenia specyficznego charakteru Zjednoczenia jako środowiska, które łączy „duch niepokalański”.

Mamy nadzieję, że dołączą do nas osoby, którym ten duch jest bliski i razem odnowimy Zjednoczenie nie tracąc nic z dotychczasowego dorobku i wartości.

Przewodnicząca KZJ Marka Mieszkowska

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s