Sprawozdanie z październikowego wyjścia z KZJ-em

Kochane,
Na początku października, ściślej 5-tego, wybrałyśmy się w około 30 osób do znajomego już kina ” Wisła”, które specjalnie dla nas zorganizowało emisję filmu ” Mary’s Land” czyli „Ziemia Maryi”.
Film nie we wszystkim przypadł mi do gustu. Wiem, że trudno jest robić filmy religijne, bo niby jak obrazem mówić o sferze ducha. Wprowadzenie w film, rodem z filmow sensacyjnych, po prostu wcale mi się nie spodobało. To chyba dlatego że odbiorcą tej produkcji miała być szeroka, nie tylko wierząca, widownia.
Natomiast wielkim walorem i atutem filmu było jego sedno czyli dialogi osoby, która usiłuje ustalić prawdę z osobami które nawróciły się w Medjugorie. Nieunikanie pytań trudnych oraz  mądre i głębokie, nie spłycające sprawy odpowiedzi były kapitalne. Szczególnie przekonująco wypadła dla mnie odpowiedź nawróconej modelki na pytanie czy to aby nie nudno i trudno odmawiać te wszystkie jednostajne zdrowaśki różańca. I padła odpowiedź, że nie. Że jest ich jeszcze za mało bo chciałoby tym różańcem objąć się jeszcze takie i inne intencje i właściwie to brakuje paciorków. Tak właśnie, odkryłam to ostatnio w różańcu – że jest po prostu za krótki!
Dlatego prezentowane wypowiedzi wydają mi się prawdziwe i szczere, bo mam podobne doświadczenia.
Iza Gomza
Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s