Pół roku Zarządu – podsumowanie

Z końcem grudnia upływa pół roku kadencji obecnego Zarządu, dlatego pozwalamy sobie podsumować ten czas pracy. Pierwszym i największym jak do tej pory dokonaniem było opracowanie i przyjęcie we wrześniu tego roku nowego Statutu Koleżeńskiego Zjednoczenia Jazłowieckiego, co jak wszyscy wiedzą, poprzedzone było długotrwałymi wcześniejszymi przygotowaniami i konsultacjami, w którym udział brały członkinie starego jak i późniejszego nowego Zarządu. Obecnie nowy Statut został złożony w Krajowym Rejestrze Sądowym, a po uzupełnieniu formalności (dosłaniu drugiego egzemplarza Statutu), czekamy na jego zatwierdzenie i aktualizację danych w KRS-sie przez Sąd, co nastąpi, mamy nadzieję, niebawem.

Kolejnym zadaniem, z którym mierzy się Zarząd jest zbieranie deklaracji członkowskich od członków i sympatyków Stowarzyszenia. Formularz deklaracji został już opracowany, rozesłany do kół i zamieszczony na stronie www.naszkzj.wordpress.com w zakładce „Dołącz”. Termin dostarczenia wypełnionych deklaracji ustalono na 15 grudnia, a więc pozostało już na to niewiele czasu. Konieczność ponownego zebrania deklaracji od obecnych członków wynika z kilku powodów:

  • po pierwsze – konieczności zebrania dokładnych i aktualnych danych o ilości członków KZJtu
  • po drugie – jest to wstęp do przygotowywanej elektronicznej bazy członków, która ma usprawnić komunikację między Zarządem i członkami, podejmowanie różnych działań oraz kontaktowanie członków między sobą zarówno w aspekcie terytorialnym, jak
    i tematycznym.

Aby taka baza mogła funkcjonować zgodnie z prawem, konieczne jest posiadanie pisemnej akceptacji członka, poprzedzonej odpowiednią formułą zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Kolejną sprawą podjętą przez Zarząd jest próba uporządkowania finansów od strony formalnej. W tym celu w grudniu odbyto konsultacje prawno–finansowe w Stołecznym Centrum Współpracy Obywatelskiej. Wyniknęło z nich, że sporo jest jeszcze do zrobienia, czym Zarząd zajmie się jako jedną ze spraw pierwszej kolejności na początku 2015 roku.

Z inicjatywy jednej z członkiń Zarządu ( Ewy Dubackiej), ogłoszono w listopadzie konkurs wspominkowy „W łączności aż do wieczności”. W odpowiedzi na ogłoszenie spłynęło już do jury kilkanaście bardzo ciekawych wspomnień, wiemy, że kolejne są jeszcze opracowywane. Warto podkreślić, iż twórczynie konkursu, a także niektóre inne wychowanki zdecydowały się ufundować dla laureatów cenne nagrody. Systematycznie uczestniczono w zjazdach rocznicowych różnych klas w celu informowania o KZJ i nawiązania kontaktów z różnymi pokoleniami wychowanek.

W odpowiedzi na apel Sióstr zorganizowano akcję przygotowywania paczek świątecznych dla 9 rodzin z całej Polski, które znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Przekazane przez s. Martę informacje o rodzinach zostały opracowane i zamieszczone na wspomnianej już stronie. Bardzo budujący był szybki i liczny odzew wychowanek oraz sympatyków KZJ-tu, za co serdecznie dziękujemy.

W okresie od lipca do grudnia zorganizowano 3 „wyjścia z KZJ-em”, w których uczestniczyło od 5 do 35 osób, głównie członkiń koła warszawskiego. Były to wyjścia na filmy „Powstanie Warszawskie” w kinie Luna i „Ziemia Maryi” w kinie Wisła oraz – po raz pierwszy – pokaz slajdów przygotowany przez p. Agnieszkę Bartosiak w salce akademickiej w Kościele św. Krzyża, pod tytułem „Syberia – śladami polskości”.

Rozpowszechniono również wśród członkiń koła warszawskiego informację o organizowanej przez Miasto Stołeczne Warszawę inicjatywie bezpłatnych kursów komputerowych dla seniorów. Dotarła do nas informacja, że wzięła w nich udział na pewno jedna wychowanka – Krysia Pietrzyk. Spodziewamy się jej relacji, którą przekażemy koleżankom.

Kolejną inicjatywą propagowaną za pośrednictwem facebooka i strony internetowej był bezpłatny program dla rodzinnych/nieformalnych opiekunów osób starszych. Skorzystała z niego Iza Gomza i Agnieszka Wyczółkowska. Również z tego przedsięwzięcia jest spodziewana relacja.

Bardzo ważnym osiągnięciem Zarządu i kochanej Beaty Rudnickiej jest, ukazujący się co miesiąc, „Kurierek”. Od lipca do grudnia wydano 6 numerów opisujących bieżące wydarzeniaw KZJ-cie i szeroko rozumianym środowisku niepokalańskim. Z odzewu z jakim spotkał się „Kurierek” wnosimy, że jest to publikacja trafiona. Z uwagi na jego bezpłatną dystrybucję, w której mają udział członkowie Zarządu, a także członkowie koła warszawskiego, wciąż poszukujemy sposobu finansowania wzrastającej liczby papierowych egzemplarzy. Z uwagi na generowane przy tym wysokie koszty dystrybucji zachęcamy do korzystania z wersji elektronicznej, zamieszczonej na stronie internetowej oraz do przekazywania własnoręcznie wydrukowanego „Kurierka” przez koleżanki „internetowe” – „nieinternetowym”.

W porozumieniu z kołem warszawskim ustalono, że w czasie pierwszopiątkowych Mszy św. na Kabatach, będziemy modlić się w intencjach, które są zamieszczane na naszej stronie internetowej w zakładce „Intencje.”  Z pozytywnym przyjęciem spotkała się inicjatywa akcji „Jedność siłą”, w ramach której codziennie o 12.00 lub 21.00 odmawiamy wszystkie – gdziekolwiek jesteśmy – „Pod Twoją obronę” w intencji wszystkich wychowanek i Sióstr.

Wyżej wymienione sprawy, były omawiane podczas pięciu spotkań Zarządu,
w czasie których ustalono podział pracy, przeprowadzono dyskusję bieżącymi sprawami, planowano działania, a także próbowano ustalić zasady współpracy z kołem warszawskim.

W najbliższym czasie Zarząd zamierza zająć się opracowaniem strategii działania na obecną kadencję, uporządkowaniem spraw formalno-finansowych i tworzeniem bazy członków.
O tym wszystkim będziemy jeszcze informowały.

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s