Kolejne wiadomości o tym co u Sióstr Niepokalanek- od Siostry Janiny

Zgromadjaninazenie Sióstr Niepokalanek wraz z całym Kościołem 30 listopada br. rozpoczęło Rok Życia Konsekrowanego, ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka. Jest to dla nas niezwykle radosny i ważny czas,  jak pisze papież i o czym wspomina Matka Wawrzyna w liście pisanym do naszych „Dzieci” z okazji świąt Bożego Narodzenia: wokół każdej rodziny zakonnej (…) jest bowiem obecna pewna większa rodzina „rodzina charyzmatyczna”, która obejmuje kilka instytutów, które żyją tym samym charyzmatem, a zwłaszcza chrześcijan świeckich, którzy czują się powołani, właśnie w ich stanie świeckim, do udziału w tej rzeczywistości charyzmatycznej. Niech więc ten rok będzie szczególnym czasem nie tylko dla sióstr, ale dla całej Rodziny Niepokalańskiej.

Siostry z Wrzosowa i z Kabat Rok Życia Konsekrowanego rozpoczęły w Warszawie, w kościele pw. Ofiarowania pańskiego. Eucharystii przewodniczył ks. Kard. Kazimierz Nycz. W koncelebrze brało udział ok. 100 kapłanów, zaś świątynia zgromadziła ponad tysiąc osób konsekrowanych.

Pierwsze ważne wydarzenie w tym Roku Życia Konsekrowanego to rekolekcje w Szymanowie dla sióstr, w czasie których 7 grudnia s. Loyola ponowiła swoje śluby, zaś welonik postulancki otrzymała Ela Droń.  W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP do Zgromadzenia dołączyły dwie profeski  s.Sylwia  od  Niepokalanego Poczęcia   i  s. Paula  od Serca Maryi,  które  złożyły  śluby wieczyste. Tego samego dnia złoty jubileusz ślubów zakonnych świętowała s. Beniamina. Uroczystość odbyła się w Białej, gdzie dojechała Matka Wawrzyna wraz z s. Katarzyną, s. Rut i s. Zuzanną.

Ponieważ święta za pasem, już zaczynają się spotkania opłatkowe i wigilijne. 13 grudnia do Szymanowa zawitali ułani i Rodzina Jazłowiecka oraz najmłodsze absolwentki liceum. Następnego dnia Matka Wawrzyna wraz z siostrami: s. Janiną, s. Benedyktą, s. Martą i s. Izą uczestniczyły w spotkaniu dawnych Wychowanek w Warszawie na Kabatach.

Dnia  17  grudnia   w Szymanowie  odbył się  Koncert  „Mazowsze  w Koronie”  na  który przyszło  dużo  ludzi  =  kaplica  była  wypełniona.

 

 

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s