Ukraina potrzebuje pomocy

Kochane i Kochani,
Pewnego dnia w św. Krzyżu usłyszałam homilię ks. Juliusza Chabiniaka, proboszcza, w nadgranicznych z Krymem Stepach Tawrijskich. Parafia powstała niedawno, dzięki ludziom ( przeważnie polskiego pochodzenia), którzy mimo wszystkich życiowych trudności nie wyrzekli się wiary. Jak pisze ks. Chabiniak ” przeżyli wygnanie, prześladowanie a wiarę zachowali. Ci ludzie często schorowani i zmęczeni życiem, gotowi są poświęcić swoje ciężkie i trudne życie i zdrowie dla Kościoła i Boga. Księdza całują w recę i łzy im płyną z radości, że doczekali wolności, Kościoła i sakramentów”.
Ks. Juliusz mówił więcej świadectw o swoich parafianach. Ale krótko: jest to miejscowość strategiczna dla Rosji, dlatego że stąd biorą wodę i częściowo prąd na Krym. Do tego jedyna droga lądowa na Krym, prowadzi właśnie przez tę parafię. Z tego powodu wielu mężczyzn z parafii poszło na ochotnika do wojska. Wiele kobiet, pozostałych w domach, zmuszonych zostało pracować dwa razy więcej, żeby utrzymać rodzinę. A kryzys daje się odczuć mocno. Ceny wzrosły kilkukrotnie a wypłaty i emerytury pozostały minimalne.
Dzieci de facto pozostawione są bez opieki. Dlatego przed Kościołem stanęło zadanie zająć się tymi dziećmi. Ks. Juliusz mimo wszystkich trudności jakie ma w parafii podjął się tego zadania, bo dzieci nie są winne wojnie i nie powinny cierpieć.Chce rozszerzyć świetlicę w parafii w taki sposób, żeby dzieci mogły w niej przebywać pod opieką, gdy rodzice są w pracy ( w praktyce od rana do wieczora), nakarmione i w ciepłym miejscu. Aby to było możliwe ks. Juliusz zbiera na ogrzewanie i mały remont świetlicy. Żeby nam uświadomić skalę kryzysu napiszę tylko, że ceny gazu wzrosły tam siedmiokrotnie.
Nie potrafię przekazać z jakim sercem o swojej parafii mówi ks. Juliusz, ale bardzo mnie to poruszyło. Uważam ponadto, ze w duchowości niepokalańskiej mamy jakoś zawierzoną Ukrainę, gdzie rodziły się początki Zgromadzenia.Także moja Mama, jako dziecko przeżyła wojnę, na której straciła Ojca. To wszystko powoduje, że mam odwagę zwrócić się do Was z apelem: jeśli chcecie, jeśli możecie, jeśli uznacie to za ważne, jeśli nie chcecie być tylko biernymi słuchaczami wiadomości; wspomóżcie inicjatywę ks. Chabiniaka. Oto dane do przelewu: Bank Pekao S.A. YULIUS KHABINYAK 55 1240 4650 1111 0010 5986 7929
Iza Gomza
Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s