Zbiórka ciuszków dla dzieci z Wałbrzycha

Drodzy Przyjaciele dzieci z Wałbrzycha,

11154737_884874354902511_3721287824619801888_o

01.05 jadę z pierwszą pulą ubrań dla dzieciaków do Wałbrzycha. Ale… macie jeszcze szansę się dorzucić. Od 20 do 30.05  w Warszawie otwieramy punkt zbioru ciuszków, butów dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat.   Rzeczy można dostarczać tak jak Wam najwygodniej:

– paczką bezpośrednio do Wałbrzycha,  ul. Marceliny Darowskiej 1A, 58-305 Wałbrzych, Fundacja Edukacyjna imienia Siostry Wandy Garczyńskiej

– do mnie, Skierniewice, Jagodowa 21, tel. 535 41 22 97, beatar077(at)gmail.com

– do Warszawy: Joanna Zielińska; ul. Jeździecka 3A, 05-077 Warszawa – Wesoła;  tel.  694 457 877, jonaz(at)op.pl

Przejrzyjcie szafy! Poproście o to samo znajomych! U was będzie luźniej, a dzieciaki będą ubrane! Na zdjęciach na facebooku dzieciaki nie wyglądają biednie. Trzymają fason i zwyczajnie w świetlicy są szczęśliwe. Ale w domach mają zwykle trudno.

Dla nowych Przyjaciół dzieci z Wałbrzycha zamieszczam w PS  info o fundacji a .  Załączam też 3 artykuły o nas ze świdnickiego Głosu Niedzielnego- kibicują nam:).gosc-niedzielnygosc-niedzielny-09.2014-01gosc-niedzielny-09-2014

Poza tym HURRAA! W wałbrzyskiej świetlicy ruszyła akcja „Tran” .  19.04 dzieci dostały go po raz pierwszy! Na początek mamy tran dzięki 2 fundatorów.Po wykorzystaniu tej puli- zakupimy go z Waszych wpłat. Dziękujemy:)))))  Mamy nadzieję, że uda nam się podawać tran non stop a kolejną jesień i zimę dzieciaki zniosą znacznie lepiej!

No i – jak zwykle  21 dnia miesiąca -dzień narodzin dla nieba s.Wandy Garczyńskiej, patronki fundacji- odbyła się jak co miesiąc Msza święta w intencji Wszystkich Naszych Przyjaciół i Dobroczyńców. Dla wierzących- to ważne, nie muszę pisać. A dla niewierzących- cóż, zawsze fajnie jak ktoś wysyła w Waszą stronę dobre  myśli:)))

Wszystkiego dobrego

Beata Rudnicka (woluntariuszka), 535 41 22 97

fundacjagarczynskiej.wordpress.com

https://www.facebook.com/FundacjaEdukacyjna?fref=ts

PS. O fundacji:

Edukacyjna Fundacja im. Siostry Garczyńskiej  opiekuje się dziećmi z najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha, Sobięcina. Biedaszyby, stare, odrapane domy, czasem bez prądu i gazu. Bezrobocie dziedziczone od pokoleń. A w tym wszystkim niczemu nie winne dzieci.

Fundacja  powstała w czerwcu 2012 roku. Prowadzi świetlicę o nazwie ‘Kuźnia Talentów’. Fundacja to jedna zakonnica (Siostra Daniela) i 2 wychowawczynie na minimalnych pensjach.+ 1 pokój zabaw + 2 pokój do nauki/ na posiłki, z aneksem kuchennym + od jesieni mała sala gimnastyczna (z dotacji) . Fundacja pragnie rozwijać dziecięce talenty tak by dać każdemu dziecku możliwość rozwinięcia tych sprawności, które mu najbardziej odpowiadają. Tutaj dzieci mają możliwość ogrzania się. Ciepły posiłek. Pomoc w nauce. Miejsce do zabawy. A czasem po prostu dobre słowo ‘Uwierz w siebie’. Codziennie od 14.00 dzieci 30stka dzieci, w wielu od 3 do 14 lat, ma tu bezpieczne miejsce. Oczywiście za darmo!

Dzięki świetlicowym zajęciom zyskują szansę, żeby wyrwać się z biedy a czasem dostają kilka dobrych chwil w trudnym dzieciństwie.

Przychodzą tam same. Bo tutaj im dobrze, bo tuj ktoś im pomaga. Bo tutaj odkrywają, że mają jakieś zdolności. Bo tutaj ktoś pomaga im w nauce. Bo tutaj są naprawdę ważne. Działamy od 3 lat, dzięki datkom dobrych ludzi. Już widać efekty. Dzieci zaczęły bardziej wierzyć w siebie, lepiej się uczyć, a niektóre po prostu zaczęły się uśmiechać. Siódemka dzieci ma średnią powyżej 4,0.!!! A jest i średnia powżej 5,0!!!! Jesteśmy już organizacją pożytku publicznego, ale 1% z podatku będziemy mogli zbierać dopiero w 2016 roku.

 

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s