Wybitny talent chemiczny w szymanowskim gimnazjum

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Ola Górecka

,,Na chemię przestałam chodzić w połowie pierwszej klasy” – przyznaje Aleksandra Górecka, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii, uczęszczająca do Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie.

Uzasadnieniem zwolnienia z zajęć lekcyjnych jest ponadprzeciętny talent chemiczny gimnazjalistki, który przełożył się na wyniki konkursu. Niepospolite zdolności uczennicy zostały odkryte już po kilku miesiącach od chwili rozpoczęcia nauki. Ola skutecznie poszerzała swoją wiedzę, rozwiązując coraz to nowe zadania.

Siostra Marcjana

Siostra Marcjana

,,Naprawdę wiele zawdzięczam siostrze Marcjanie. Daje mi indywidualne lekcje, a każde zrobione zadanie sprawdza osobno” – wspomina.

W klasie drugiej, po opanowaniu pełnego materiału z zakresu gimnazjum, dziewczyna zaczęła zdobywać wiedzę na poziomie ponadgimnazjalnym. Swój wolny czas poświęcała na przygotowania do konkursu. ,,Chemia jest moją pasją, traktuję ją jako sposób na odkrywanie świata” – mówi.

Pierwszy etap zmagań miał się odbyć w październiku 2015 roku. Pomimo złamanej przed konkursem nogi, Ola utrzymywała korespondencyjny kontakt z siostrą Marcjaną, która systematycznie wysyłała jej zagadnienia dotyczące chemii. Obie były pewne przejścia do kolejnego etapu.

18 stycznia 2016 roku ogłoszono wyniki konkursu. Wieść o zwycięstwie Aleksandry Góreckiej wywołała poruszenie całej szkoły. Zapytana o poziom trudności odpowiedziała, że żadne z zadań nie sprawiło jej problemu. Nie trzeba wspominać, że zwycięstwo zapewniło uczennicy nie tylko punkty rekrutacyjne, ale także zwolnienie z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

Ola wiąże swoją przyszłość z chemią, która stanowi część jej życia. Dziewczyna posiada wybitne predyspozycje, dzięki którym w perspektywie czasu być może jeszcze o niej usłyszymy.

Autorka tekstu: Angelika Joanna Pawlicka kl. I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Częstochowskiej w Szymanowie

 

 

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s