Wałbrzych- rekolekcje dla wychowanek 2-4.06

Oto jak je opisuje Matka Wawrzyna: „Rekolekcje dla wychowanek 2 – 4 czerwca odbędą się pod hasłem „Piękno i władza, czyli Marcelina Darowska o sile kobiecego wpływu”. Poprowadzi je ks. Jan Chrzanowski – biblista, katecheta, proboszcz parafii Wojnowice w diec. poznańskiej, człowiek o szerokich horyzontach, współpracujący z nami w Obrze.
Będą konferencje z księdzem, jak zawsze dialogowane, konferencje o duchowości m. Marceliny, możliwość sakramentu pokuty, adoracja i jak zawsze dużo rozmów.  Szczegółowy program jeszcze tworzymy.
Wierzę, że uda nam się stworzyć dobrą wspólnotę i posłużyć wsparciem.”

Rekolekcje będą poprowadzone w duchu bł. Marceliny Darowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek, która jest uważana, obok innych, za twórczynię polskiej szkoły życia duchowego. Pierwszy raz rekolekcje dla wychowanek będą miały charakter typowych rekolekcji dla kobiet. Formuła została wypracowana przez lata takiej działalności niepokalańskiej w Obrze (Wielkopolska).

Uczestnikami rekolekcji mogą być wychowanki w każdym wieku. Ich celem będzie pogłębienie relacji z Bogiem i otaczającymi nas ludźmi. Przypomną, że BYĆ KOBIETĄ TO ŻYCIOWE POWOŁANIE, które jest niezależne od wykształcenia, statusu społecznego, wykonywanej pracy, czy obecnej sytuacji. Każda z wychowanek – czy jest to córka, osoba samotna, żona czy matka – znajdzie tu wskazówki i odpowiedzi na nurtujące pytania jak sprostać swoim zadaniom w każdym miejscu i w każdym czasie.

Główną prowadzącą będzie Matka Wawrzyna. Towarzyszył jej będzie biblista, ksiądz Jan oraz Siostra Deodata. (Siostra Deodata jest specjalistką w rozładowywaniu napięć, nawiązywaniu kontaktu poprzez taniec, stąd w programie rekolekcji są przewidywane zajęcia taneczne.)

UWAGA: Prosimy o zgłoszenia do 20 maja. Można się zgłaszać drogą mailową (walbrzych@niepokalanki.pl) lub telefonicznie (74 843 3853 lub 74 848 5551 lub kom: 603 66 95 56).  Warto pospieszyć się ze zgłoszeniami bo jest tylko 30 miejsc, a już 8 zgłoszeń. Oczywiście w ramach rekolekcji możliwy jest nocleg, pełne wyżywienie. Koszt – to dobrowolna ofiara.

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s