List od nowego zarządu Koleżeńskiego Zjednoczenia Jazłowieckiego

Drodzy Członkowie/inie i Sympatycy KZJ !

Na początku nowej kadencji  w imieniu lekko odnowionego, ale prawie starego zarządu chciałabym przede wszystkim podziękować za wybór – rozumiemy to jako pewną akceptację naszych dotychczasowych poczynań, ale również traktujemy jako zobowiązanie do wzmożenia wysiłków.

Będziemy się starały zrealizować plany, które rozpoczęłyśmy w poprzedniej kadencji, a które są ciągle w toku prac, jak również mamy trochę nowych pomysłów, które może uda się przynajmniej rozpocząć.

To, co nam pozostało do kontynuacji – wynika w prosty sposób ze sprawozdania końcowego zarządu na Walny Zjazd. Są to takie tematy jak:

 1. Budowa komputerowej bazy członków KZJ i wdrożenie programu jej obsługi;
 2. Unowocześnienie i utrwalenie archiwum KZJ poprzez cyfryzację posiadanych zasobów;
 3. Pozyskiwanie młodszych członków KZJ w celu przetrwania Stowarzyszenia i integracja międzypokoleniowa;

Oczywiście nie zapominamy o działaniach, które są stałymi punktami w pracy każdego kolejnego zarządu, takich jak pomoc osobom starszym , utrzymywanie ciągłości kontaktów z Siostrami i Rodziną Jazłowiecką itp.

Kochani, jesteśmy pełne zapału i dobrej woli, ale jest nas tylko 7 i mimo najlepszych chęci nie będziemy w stanie same sobie ze wszystkim poradzić.

Jesteśmy bardzo wdzięczne osobom, które zgłosiły akces do współpracy i efektywnie i ofiarnie z nami współdziałają i szukamy następnych równie wspaniałomyślnych osób dysponujących dobrymi chęciami i odrobiną czasu do:

 1. Pomocy przy porządkowaniu archiwum KZJ – sposób i zakres tych prac pozostaje do indywidualnego omówienia.
 2. Pomocy przy dystrybucji „Głosu Koleżeńskiego” – jest to praca dwa razy w roku (bo z taką częstotliwością „Głos” się ukazuje)
 3. Skanowania papierowych dokumentów z archiwum – to jest robione, ale praca jest dość czasochłonna i posuwa się wolno. Bardzo chciałybyśmy to przyśpieszyć, bo materiału jest dużo. Trzeba mieć do tego komputer ze skanerem.
 4. Organizowania tzw „wyjść z KZJ” – trzeba się orientować, jakie interesujące wydarzenia (kino, wystawa, teatr …itp) mają miejsce i zawiadamiać o tym koło. Często jest możliwe przy zapewnieniu pewnego minimum osób załatwienie biletów ulgowych.

 

Czekamy również na dodatkowe pomysły: jakie akcje i działania mogłybyśmy przedsięwziąć, które byłyby interesujące dla naszych członków i sympatyków i które pomogłyby nam się zintegrować.

Liczę na odzew ze strony czytelników „Kurierka” oraz naszych stron www i fb.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytających ten tekst.

Przewodnicząca KZJ

Marta Mieszkowska

 

Reklamy

2 thoughts on “List od nowego zarządu Koleżeńskiego Zjednoczenia Jazłowieckiego

 1. Gratuluję Zarządowi KZJ. Życzę sukcesów w pracy. Niestety jest i smutna rzecz , która mi się nie podoba. Zamieszczenie postów z kampanii sprawiedliwe sądy. Ten baner o sądzie w Swidnicy jest kłamstwem. Ten sąd takiego postanowienia nigdy nie wydał. Podobnie inne plakaty o pijanych wersjach, którzy w realu np od dwóch lat nie żyją. Smutne to, że takie swoiste reklamy pokazują się na stronie,profilu KZJ. O ile wiem Wśród Pań jest wiele osób , które się z tą akcją i jej zleceniodawca nie utożsamiają. Szkoda zatem że te kampanie rozpowszechnianie i przyczyniać się do dalszych podziałów. Smutne to jest.

  • Jako administrator tej www oświadczam, że stwierdzenie jakoby były tu zamieszczane posty o kampanii sprawiedliwe sądy jest kłamstwem. Bannery owszem mogą się pojawiać i nie mam na to wpływu. Korzystamy z darmowego serwisu ‚worpress.com’. To ‚worpress.com’ decyduje o tym kiedy i jakie reklamy zamieszcza- z tego żyją.

   Oświadczam, że ani ja ani Zarząd, ani żaden członek KZJ nigdy nie publikowali żadnych politycznych reklam, tekstów, postów, ogłoszeń w mediach KZJ (www, Fb, e-maile).

   Rozwiązania są dwa:
   – mieć darmowy serwis www i pogodzić się z różnymi reklamami,
   – płacić za serwis www i … być wolnym od reklam. W tym rozwiązaniu- trzeba poszukać także osoby, która zbuduje i poprowadzi takie www. Ja się znam tylko na worpress.com. To pozostawiam gestii Zarządu KZJ.

   Pozdrawiam, Beata Rudnicka, administrator naszkzj.wordpress.com, Mail: beatar077(at)gmail.com

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s