Słowo Matki Wawrzyny z ostatniego zjazdu w Szymanowie, czyli ‚Wiara to skarb- Matka Marcelina o najkorzystniejszej inwestycji życia’

(photo cc by Heather Wizell)

(photo cc by Heather Wizell)

Matka Wawrzyna doskonale wyczuła jakie słowa powinny usłyszeć niepokalańskie wychowanki podczas corocznej Pielgrzymki-Zjazdu.

W sali pielgrzymkowej siedziało około 70 kobiet, każda ze swoim bagażem doświadczeń i tych dobrych i tych złych. Usłyszałyśmy, że Bóg jest dobry, mądry i sprawiedliwy, że nie ma sytuacja bez wyjścia a wszystko co doznajemy ma sens, że każdy nasz element, wszystkie dobre i słabe cechy naszego umysłu i ciała mają swój cel.

Dużo otuchy płynęło z ust Matki Wawrzyny.

Kolejna refleksja dotyczyła wiary, która zawsze jest darem. Bywa, że przychodzi w różnym czasie i miejscu, bywa, że przychodzi przez kogoś. To właśnie wiara może dać poczucie bezpieczeństwa w niebezpiecznym świecie. A niestety każdy czas jest niebezpieczny. Ten w którym żyła Matka Darowska nie różni się pod tym względem od naszych.  Potrzeba nam odwagi, żeby przejść przez ciemne dnie z nadzieją i optymizmem. Niestety cierpienia jest wpisane w ludzką kondycję. Warto nauczyć się traktować ból z lekkim dystansem i wierzyć, że ma sens.  Może warto powtarzać sobie, że jest czas kiedy się dostaje ale jest i czas i cena, kiedy się daje. Ot takie ludzie koło fortuny….

Trzeba nam wiary, że Bóg ma swoich przyjaciół w każdym miejscu i to oni podadzą nam rękę, pomogą udźwignąć cierpienie jakie niesie życie.

Warto też zdać sobie sprawę, że każdy ma misję. Wiara nie jest czymś biernym. Znakiem wiary jest działanie.  Modlitwa jest niezbędna, ale nie wystarczy. Mamy władzę żeby wywierać wpływ, żeby zmieniać świat wokół nas na lepsze. Mamy w sobie trzy potężne siły: serce, rozum i wolę. Serce pomaga szukać naszej misji, rozum wskazuje sposoby na jej realizację, a wola daje siłę by ją wypełnić. Jeśli towarzyszy nam wiara, można też dostrzec sens tego wszystkiego.

Te i inne, pełne otuchy słowa znajdziecie w  ponad 100 letniej książce Matki Marceliny ‚Cztery pogadanki rekolekcyjne’.  Do kupienia w Szymanowie.

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s