56 nr Głosu Koleżeńskiego już w grudniu!

W grudniu br ukaże się 56 nr Głosu Koleżeńskiego ze sprawozdaniem Zarządu i Kół Regionalnych z działalności KZJ w minionej kadencji. Będą Życzenia Świąteczne, list Matki Wawrzyny do nas. W dziale wspomnień bardzo ciekawy artykuł o zaproszeniu i udziale Sióstr w I Kongresie Historyków Konspiracji Niepodległościowej oraz referat s. Magdaleny „Ratowanie osób narodowości żydowskiej przez Zgromadzeni Sióstr Niepokalanego Poczęcia  NMP w czasie okupacji.

Będzie też artykuł o spotkaniu ze współczesnymi nam świętymi.

Opisujemy też ostatnie wydarzenia jak ufundowanie przez Ewę Fedorowicz tablicy upamiętniającej losy dzieci deportowanych po 17 września 1939 r., zmarłych i zaginionych na nieludzkiej ziemi.

S Anna opisała uroczystości obchodzone w ku pamięci bitwy pod Łomiankami z udziałem m.in. 14 Pułku Ułanów Jałowieckich. Oczywiście umieszczono w dziale Nasze pożegnania wspomnienia o tych z nas, które ostatnio odeszły do Pana.

Na spotkaniu opłatkowym będzie można nabyć też poprzedni 55 nr Głosu Koleżeńskiego, w którym opisano uroczystości w Szymanowie poświęcenia ikon błogosławionych Sióstr Marty Wołowskiej i Ewy Noiszewskiej. W rozdziale Ze Wspomnień polecamy bardzo ciekawą opowieść Józefa Kiliańskiego pt  Moje Niepokalanki o tym co się działo w Żbikowie w czasie okupacji niemieckiej widziane oczyma dziecka  – małego ruchliwego chłopca.

Warto przeczytać o losach niezwykłej kobiety Teresy ze Skarżyńskich-Łubieńskiej wychowanki Jarosławia, kobiety żołnierza I i II wojny światowej.  Czas Mroku to wspomnienie o uratowaniu w czasie wojny rodziny żydowskiej – pani Mieczysławy Faryniak – to ta osoba, która przekazała naszym siostrom posiadłość w Dursztynie. A także o uratowanych z masakry Woli w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego .naszych koleżanek Bożenki i Hani Szarlak

Reklamy

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s