Intencje

Niech nasza droga będzie wspólna. 
Niech nasza modlitwa będzie pokorna.
 
Niech nasza miłość będzie potężna.
 
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego,
 
co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Bł. Jan Paweł II

Nasz życie-różne chwile. Są dni, kiedy przychodzą radości, jak powiew wiosennego wiatru, pierwsze promienie słońca po srogiej zimie, czy wesoły śpiew skowronka. Dotykają delikatnie naszego życia i zostają na dłużej. Są dni trudne. Opasają wstęgą smutku, dotykają głębi serca, uświadamiają o kruchości życia i wartości każdej sekundy mijającego czasu. Dla równowagi, dla tęsknoty za… chwilami pełnymi światła. Narodziny dziecka, wymarzona praca, spełnione marzenie, przyjaciele, znajomi. Cuda naszych dni.

Kada z takich chwil skłania do modlitwy- z podziękowaniem a czasem z prośbą.

– Modlimy się na Mszy Św. w każdy pierwszy piątek miesiąca w kaplicy
Sióstr Niepokalanek ul. Zaruby 2 w Warszawie o godz. 18.00. Jeśli
możesz – przyjdź, jeśli nie, łącz się z nami w modlitwie z tego
miejsca, gdzie jesteś.

Siostry Niepokalanki omadlają intencje codziennie o godz. 18.45 w
Sanktuarium NMP Jazłowieckiej w Szymanowie.

– Modlimy się wspólnie przez wstawiennictwo bł. M.Marceliny Darowskiej:

Boże, który przez przykład życia bł. Marceliny Darowskiej ukazałeś wzór pełnego oddania się i zawierzenia Tobie Samemu, spraw łaskawie, by Kościół cieszył się jej wyniesieniem do grona świętych, a przez to coraz głębiej odkrywał piękno powszechnego powołania do świętości.

Za jej wstawiennictwem udziel i nam łaski…, o którą pokornie prosimy. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

Błogosławiona Marcelino, módl się za nami!”

– Umocnijmy wspólną modlitwą więź między nami i Siostrami, aby stała się trwałą i powszechną. Niech każdy z nas, odmawiając codziennie o godz. 12.00 lub 21.00 Pod Twoja obronę, powierza przez wstawiennictwo Błogosławionej Matki Marceliny intencje naszej niepokalańskiej wspólnoty, Koleżeńskiego Zjednoczenia Jazłowieckiego, intencje zamieszczane na naszej stronie www oraz wszystkie intencje, które nosimy w sercu.

Być może nosisz w sercu niewypowiedzianą dotąd prośbę, może chcesz wyśpiewać dziękczynienie albo wykrzyczeć swój ból. Napisz do nas. Podziel się swoją intencją, bo tylko dzięki wspólnej, wytrwałej modlitwie będziemy świadkami cudów naszego życia.

Możesz poprosić o modlitwę w swojej intencji na wiele sposobów:

 – wyślij ją do nas mailem: nasz.kzj@gmail.com (Twoje zglosznie trafi do dwóch osóby)

– wpisz intencję w komentarz pod niniejszym tekstem (Twoje zglosznie trafi do jednej osoby)

Uwaga – przy każdym z tych sposobów kontaktu będzie zachowana dyskrecja. Niezależnie od tego w jaki sposób poprosisz o modlitwę- czy przez pole ‚komentarz’, czy przez e-maila. Po prostu sama określ jakiego zakresu dyskrecji sobie życzysz. Napisz nam w jakiej treści ma się pojawić intencja na http://www.naszKZJ.wordpress.com i czy chcesz ujawniać swoje personalia.

Zanim opublikujemy, bądź przekażemy Twoją intencję dalej do omodlenia- treść Twojej intencji, miejsce jej udostępniania i zakres dyskrecji zostanie Ci podesłany mailem do akceptacji. Możesz być spokojna!

Zadbamy, abyś czuła się bezpiecznie i komfortowo.

Szczęść Boże!

Reklamy

28 thoughts on “Intencje

 1. Proszę o modlitwę w intencji zdrowia dla wnuczka Antosia, aby miał dobry kontakt wzrokowy, nawiązywał kontakty i stał się otwartym, spokojnym, roztropnym i mądrym chłopcem. Bóg zapłać.

 2. Błagam o modlitwę w intencji mojego nienarodzonego wnuka Adasia.Stwierdzoną ma bardzo poważną wadę serca, nierozwiniętą prawą komorę. Musi być zaraz po porodzie operowany w CZD.Z miłością i utęsknieniem na jego narodziny czekają rodzice, starszy brat i my dziadkowie. Planowany poród 5 kwietnia.Proszę o modlitwę w Jego intencji. Rozpacz nasza jest ogromna! Nadzieja w Matce Marcelinie i Pani Jazłowieckiej. Z nadzieją i wiarą – Anna i Grzegorz Buciakowie, dawni nauczyciele z Szymanowa

 3. Prośba o modlitwę za Wiktorka, naszej koleżanki siostrzenicy mały wnuk, ktory ma się urodzić 14 stycznia 2016 r. a ma problemy z serduszkiem, aby te problemy się nie potwierdziły

 4. Kochani i kochane,
  Bardzo proszę o modlitwę w intencji naszej szymanowskiej koleżanki Ani Kaszycy z domu Kasprzak. Ania jest już przytomna. Leży z powodu tętniaka mózgu, który się rozlał i była operowana w Szpitalu na Banacha. Bardzo potrzebuje naszej modlitwy aby stan Jej się polepszał.

  • Nie utrzymywalam z Ania Kasprzak kontaktu od czasu studiow na KUL, czyli od ponad 20 lat. Dzis we snie ujrzalam Anie. Byla taka radosna i smiala sie. Ten Jej uroczy usmiech byl ostatnia rzecza, jaka pamietalam tuz po obudzeniu. Wstalam i od razu zaczelam szukac w sieci informacji o Niej i znalazlam oto te smutna, ze jest chora.
   Dzisiejsza Msze Sw. ofiaruje w intencji powrotu Ani do pelni zdrowia.
   Prosze Ja pozdrowic ode mnie, jesli to mozliwe.

   Pozdrawiam,
   Dorota Wyczolkowska

 5. Dobry, wyrozumiały Boże, otocz opieką nas, którzy czasem błądzimy, czasem podejmujemy złe decyzje, czasem postępujemy niewłaściwie. Natchnij nasze serca dobrymi, mądrymi myślami. Wspomóż nas darem autorefleksji, empatii, szacunku dla drugiego człowieka. Niech iskra dobroci, która przecież drzemie w każdym człowieku, zapłonie pełnym blaskiem.

 6. proszę o modlitwę w intencji mojej rodziny…aby moi synowie spotkali na swej drodze dobrych ludzi,aby znaleźli dobre,mądre żony. Aby moja córka dała sobie radę w liceum….prowadz moją KAROLINKE……Panie Boże bądź z moją rodziną, błogosławnam nam…pomóż nam.Uzdrow mojego syna Łukasza….Spraw aby moj wnusio byl szczęśliwy……jego rodzice rozstalli sie….Brakuje mi już sil, aby sie modlić… nie pozwól mi od Ciebie Boże odejsc…

 7. ”Proszę o modlitwę w intencji podjętych działań zmierzających do wyceny gruntów, o światło Ducha Świętego dla wszystkich właścicieli, zrozumienie i zgodę na dokonanie koniecznych czynności, które umożliwią sprzedaż. Święty Józefie Tobie zawierzam spotkanie, które ma odbyć się w czwartek 13 listopada, bądź Gospodarzem, zarządzaj wszystkim według woli Bożej. Maryjo wspomóż. Jezu troszcz się Ty. Amen. Serdeczne Bóg zapłać. Marzenna”

 8. .”Proszę o modlitwę w intencji Karoliny i jej dziecka. Mija cztery miesiące stanu błogosławionego. Cztery lata temu właśnie w tym czasie okazało się, że poprzednie dziecko umarło w łonie matki. Prośmy o łaskę pokoju w sercu Karoliny i jej męża Michała i wiarę, że Bóg czuwa i błogosławi oraz o bezpieczny czas i szczęśliwe rozwiązanie. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę.”

 9. Najświętsze Serce Pana Jezusa prosimy o zdrowie, Boże błogosławieństwo, miłosierdzie nad grzechami, o opiekę w czasie podróży, ochronę od zła w każdej postaci oraz łaski Ducha Świętego dla Nataszy, Jana i Michała. Maryjo, módl się za nami.

 10. BARDZO PROSZE O MODLITWE ZA MARTE I ARTURA PORONILA DZIECIATKO Z TAK WIELKIM UTESKNIENIEM NA NIE CZEKALA KILKA LAT RADOSC Z POCZETEGO DZIECKA ,,PROSZE ZA NIA O MODLITWE ,JEST W STANIE STRASZNYM ,ZALAMALA SIE A JESZCZE DZISIAJ ZMARLA JEJ BABCIA ,MATENKO TY JESTES CUDOWNA MAMA BARDZO CIE PROSZE ,WLEJ W JEJ SERCE POKOJ PRZYTUL MARTUSIE DO SWOJEGO SERCA ,TAK BARDZO CHCE BYC MAMA PROSZE OBDARZ JA POTOMSTWEM ,PROSZE CIE Z SERCA

 11. Proszę o modlitwę o zdrowie dla Taty. Nasz Tata zatruł się niebezpieczną substancją i jest w bardzo ciężkim stanie, przebywa na intensywnej terapii już dwa tygodnie. Ma uszkodzone nerki i inne narządy, musi mieć ciągłe dializy. Jest to dla naszej rodziny ogromny stres, ból i cierpienie.

  Chciałabym prosić za wstawiennictwem bł. Matki Marceliny o Cud uzdrowienia Taty, bo lekarze nie dają nadzei na przeżycie. O Pani Jazłowiecka, byłam w czasach liceum zapatrzona w Twój cudowny posąg, wysłuchaj i teraz mej modlitwy, uproś u Pana łaskę zdrowia, o którą pokornie proszę.

  Wioletta Bryła(Pawlina)

  • .”Wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę o zdrowie mojego Taty niech Pan Bóg błogosławi. Był to dla mnie i dla Taty trudny czas, ale dzięki modlitewnemu wsparciu nie czuliśmy się samotni. Nie czuliśmy się zdani sami na siebie. Wierzyliśmy w skuteczność wspólnej modlitwy. Tata czuje się już lepiej. Nabiera sił i mam nadzieję wróci do zdrowia. Bóg zapłać wszystkim. Marzenna S.”

 12. Panie Jezu proszę o uzdrowienie Ignasia z alergii pokarmowej oraz o pomoc dla Przemka w znalezieniu dobrej pracy.
  (intencja naszej koleżanki)

 13. Proszę o modlitwę za mojego syna o zdanie matury i szczęśliwy wybór studiów, jak również o trwanie w miłości i wierze w dalszej drodze życia

 14. Bardzo prosze o modlitwe w intencji Rwandy. Dzis porannymi Mszami w kazdym Rwandyjkim kosciele rozpoczal sie tydzien pamieci w 20ta rocznice ludobojstwa. Przez 7 dni sklepy, restauracje, instytucje nie wymagajace ciaglosci pracy beda zamkniete do godziny 15tej. Na ulicach wojsko, ludzie zbieraja sie na placach, lakach, polanach i rozmawiaja o przezyciach z przed 20 lat. Wspolnie siedza ofiary i mordercy, gwalciciele i ich dzieci, osoby, ktore stracily cale rodziny. Modlmy sie by ten czas byl czasem pokoju, wybaczenia i checi budowania dobrej przyszlosci… Niech Matka Slowa czuwa nad tym wszystkim.

 15. Dobry Boże, Twojej troskliwej opiece oddaję 13letnigo Sebastiana, który uległ wypadkowi. Proszę o szczęśliwy powrót do zdrowia a dla jego rodziny o siłę i nadzieję w trudnych chwilach.
  Beata Śmigiera

 16. Pomódlmy się, aby Wszechmocny Bóg i Dobrzy Ludzie pomogli Siostrze Danieli opiekować się 30stką dzieci z Wałbrzycha. Boże dodaj Siostrze Danieli zdrowia i sił. Zgromadź wokół Siostry chętnych do pomocy ludzi. Daj Siostrze wszystko co trzeba, by prostowała losy tych nikomu niepotrzebnych dzieci.

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s